Osijek: VIJESTI: Događaji

Rotary Club Osijek održao tiskovnu konferenciju uoči Božićnoga koncerta

Rotary Club  Osijek održao tiskovnu konferenciju uoči Božićnoga koncerta

OSIJEK . RC Osijek održao je danas (sri., 22. prosinca 2010.) tiskovnu konferenciju u Hotelu Osijek, na kojoj je nazočne novinare ponovno sa zadovoljstvom pozvao na svoj Humanitarni božićni koncert. Koncert Zagrebačkih solista bit će održan sutra (čet., 23. prosinca 2010.) u 20:00 h u HNK Osijek. Uoči koncerta bit će dodijeljena zajednička donacija RC Osijek i HNK Osijek u iznosu od 16.000,00 kn za kupnju invalidskih kolica teško oboljeloj trogodišnjoj Osječanki Mariji Augustinović.

Tijekom tiskovne konferencije, koju je moderirala Tatjana Grganović, predsjednik RC Osijek Tihomir Živić predstavio je, u nazočnosti ostalih članova Cluba, humanitarne projekte koje Club provodi, rekavši kako je ovo istom početak. "RC Osijek i Rotary, kojemu je znamen zamašnjak, pokrenuo je svoj kotač na korist potrebitih. Zahvaljujemo svim gospodarstvenicima, poduzetnicima i pokroviteljima i želimo da nam se pridruže i drugi i pomognu kako i koliko mogu kako bi se naš kotač neprestano kretao u pravome smjeru", rekao je Živić. Intendant osječkoga HNK Božidar Šnajder izjavio je kako je osobno posjetio obitelj Augustinović i da se uvjerio u toplinu, ali i potrebu nužne pomoći kako bi pametna mala Marija bila u mogućnosti upoznati svijet i izvan majčina naručja.